Asijský deníček: OSTROV LANTAU -4-Den čtvrtý a poslední. Tramvaje se mi ohromně líbily, takže se po ránu ještě svezeme jen tak. Vystoupíme na Centrálu a kocháme se nedalekým pohledem na celý záliv ….


Asijský deníček: OSTROV LANTAU -4-

 

Další panoráma se nám pak otevře na naší hotelové střeše u bazénu. To byla nutnost. Po osvěžení vyrážíme se sbalenými zavazadly na z velké části neobydlený ostrov Lantau. Stačí jeden přestup z metra na metro a jsme tam. Původně zamýšlenou rybářskou vesnici Tai O musíme z časových důvodů bohužel vynechat. Á, zase další důvod, proč se vrátit :-) 

Čeká na nás vyšňořený klášter Po Lin Monastery a za 268 schody Velký Buddha. Lanovka k nim není z nejlevnějších a návštěvníků tu také není málo. Připadám si jak v zábavním parku, kde vás chtě-nechtě protáhnou všemi obchody. Fronta na cestu dolů je však o něco menší než v DisneyLandu a navíc letiště je na dohled, takže odbavení musíme stihnout v pohodě. Na náš autobus s intervalem 20 minut, na zastávce i daleko za ní, postává kolona pasažérů tak aspoň na čtyři dvoupodlažní dostavníky. Před zřejmě hodinovým zpožděním nás zachrání pětiminutová jízda červeným taxíkem. Asijské ceny jsou příznivé, takže když zážitková hromadná doprava selže, neváhejte! … Frčíme domů. Do Šanghaje.

A co jsme ještě nestihli? Věřte nebo ne, ochutnat vyhlášenou hongkongskou kuchyni :-DAutor: Martina Vlasáková
Odkaz: