Asijský deníček: A JEŠTĚ JEDNOU K DOPRAVĚ (minutka čtení)Situace, rodící se na silnicích, se kolem jen míhají, takže si připadám jak kovboj na americkém Západě, jen místo koltu bleskurychle škrachám mobil a aktivuji foťák. Musím se pochlubit: reakční doba se mi stále zkracuje :-)


Asijský deníček: A JEŠTĚ JEDNOU K DOPRAVĚ  (minutka čtení)

 

Zelená i tady znamená: jeď! a červená teoreticky stůj! Zajímavé je, že nejdříve jsou v křižovatce vždy mopedy. Vyrážejí totiž s dostatečným předstihem z první lajny, aby si mohly vybrat dráhu dle svých představ :-) Prakticky to vypadá, že stezka pro cyklisty ovládne celou plochu křižovatky a teprve poté následují dopravní prostředky z pruhů pro auta. Když nastane červená, nastoupí další vlna dvoj až troj kolek. 

Zrovna včera nám již opravdu zatrnulo, když jsme sledovali plně naložený čínský náklaďák (viz úvodní foto), který nedbal světelného zařízení a pustil se postupně pod kola autobusu a dvou aut. Rychlost neměl nijak závratnou, ale jeho tenisky měly opravdu plné ruce práce, aby navzdory setrvačnosti ubrzdily kolos včas. Třetí auto v pořadí - taxík, přestože měl zelenou, musel neodbytného dobrodruha již pustit.

Nejsem ještě ostřílený reportér, takže vám mohu nabídnout pouze foto před a po … Vlastní kolizi jsem sledovala se zatajeným dechem a fandila všem účinkujícím motoristům.

A teď bez legrace! Z toho všeho pramení poučení také pro situace, když se ocitnete v roli chodce na vyznačeném přechodu: Mějte oči na šťopkách a nejlépe ještě na obrtlíku, nikdy nevíte, odkud se co přiřítí!Autor: Martina Vlasáková
Odkaz:


F51B1993

F51B1995

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_13cf

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_140d

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1640

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1642

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1643

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1647

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1648

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1649