Blog / Aktuality - kategorie Asijský deníček 5 / 2017

Asijský deníček: TRADIČNÍ KUCHYNĚ  (půlminutka čtení)
Asijský deníček: TRADIČNÍ KUCHYNĚ (půlminutka čtení)

Dnes bychom si chtěli dát nějaké pravé čínské jídlo.

Více
Asijský deníček: Okénko č. 2 - MOBILNÍ SVĚT
Asijský deníček: Okénko č. 2 - MOBILNÍ SVĚT

Svým založením jsem poměrně konzervatista. Kdyby bylo po mém, mám stále svůj první mobil Nokia 5110 a s ním telefonuji. Když jsem se ho po letech vzdávala, byl jako nový. Asi před rokem jsem se seznámila s chytrým telefonem. Nebylo to snadné, ale nakonec jsem uznala, že s trochou cviku se s ním dá dovolat komu chci a kdy chci (ne, komu a kdy chce on).

Více
Asijský deníček: FRANCOUZSKÁ KONCESE (3 minuty čtení)
Asijský deníček: FRANCOUZSKÁ KONCESE (3 minuty čtení)

S touto reportáží teď musím přeskočit spoustu dalších článečků (čekajících samozřejmě na fotky), protože je takovým malým poděkováním za laskavou péči “mým” ČechoSlovačkám. Připadám si, jak trosečnice, které zavčasu podají záchranný kruh v podobě rad a instrukcí k přežití. Holky z nejbližšího okolí se tu zjevily nečekaně. Nenechaly mě bezprizorní na pospas cizímu světu. Obklopily mě životně důležitými informacemi. Přijaly mě mezi sebe a já jim za to moc děkuji. Bez legrace - bez nich bych byla ztracená :-)

Více
Asijský deníček: INFORMAČNÍ OKÉNKO č. 1
Asijský deníček: INFORMAČNÍ OKÉNKO č. 1

Hlásím: Logistický proces vytuněn. Po třech týdnech jsem si musela nerada přiznat, že pohyb po šanghajských ulicích vyžaduje optimalizaci! Zejména pěší transport těžkých nákupů pokulhával.

Více
Asijský deníček: A ZASE TA IKEA  (půlminutka čtení)
Asijský deníček: A ZASE TA IKEA (půlminutka čtení)

Zážitky s nákupem nábytku spjaté zatím rozhodně vedou. To jsme se zase jednou rozhodli, že potřebujeme do Ikey. V navigaci jsme vybrali jednu z nabízených variant a pak už jen následovali instrukce. Posuďte sami …

Více
Asijský deníček: PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN  (4 minuty čtení)
Asijský deníček: PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN (4 minuty čtení)

Pokud jsem se obávala, že s nástupem každodenní rutiny, dojde na nudu, mýlila jsem se. To by v tom byl čert, abych si nějaký ten zážitek nevyrobila, že?! První den školy je tu - děti odvedeme na školní pozemek a předáme učitelům a vše by bylo v pořádku. Kdyby nebylo tohoto žlutého lístečku pod stěračem za parkování v zakázané zóně. Doma pak více méně osprchuji jednu z nevyužívaných koupelen i sebe včetně oblečení. Když vytřu dlaždičky a rozvěsím džíny a spol., uvařím oběd, chvilku třídím fotky a už je tu čas zase vyrazit.

Více
Asijský deníček: BUND (3 minuty čtení)
Asijský deníček: BUND (3 minuty čtení)

Na statní svátek práce 1. května jsme se rozhodli nezahálet. Vstali jsme v šest a vyrazili do centra. Bývalo by sice lepší pečlivěji nastudovat trasu a trochu si přispat, ale my ze zkušeností víme, že všechno špatné je k něčemu dobré ...

Více

Kategorie
Archiv v kategorii Asijský deníček
Instagram

Nejnovější fotografie najdete na mém Instagramu.

Instagram »