Blog / Aktuality 11 / 2018

Asijský deníček: TRŽNICE LONGSHANG  (minuta čtení)
Asijský deníček: TRŽNICE LONGSHANG (minuta čtení)

Tato procházka Šanghají měla hned dva cíle. Nakoupit trochu živé stravy a procvičit se v pohotové portrétní pouliční fotografii. S kamarádkou, začínající fotografkou, jsme se přesunuly pár kilometrů od domova, obě obtěžkané technikou a natěšené na lov zajímavých záběrů.

Více
Asijský deníček: Peking LETNÍ PALÁC A LAMA TEMPLE  - 3/3 -
Asijský deníček: Peking LETNÍ PALÁC A LAMA TEMPLE - 3/3 -

Nejsme císařská rodina, ani není horké léto, ale dnes utečeme do Letního paláce, jehož obrovský areál s jezery, krásnými zahradami a vzdušnými pavilony právě k tomuto účelu dříve sloužil.

Více
Asijský deníček: Peking - NEJEN ZAKÁZANÉ MĚSTO  - 2/3 -
Asijský deníček: Peking - NEJEN ZAKÁZANÉ MĚSTO - 2/3 -

Dneska vezmeme slovní úvod zkrátka. Čeká nás hlavně Zakázané město a Chrám nebes. Nemít znalého průvodce byla by stručná i fotoreportáž. Prodírat se davy není naše hobby ani když jde o císařské paláce.

Více
Asijský deníček: Peking a VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ  - 1/3 - (3 minuty čtení)
Asijský deníček: Peking a VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ - 1/3 - (3 minuty čtení)

Konečně máme před sebou výlet do hlavního města. V dlouhé historii Čínské říše jednotlivé dynastie svá sídla přesouvaly, až se nakonec Mingové ve čtrnáctém století rozhodli pro Beijing. Konečně se setkáme se skutečně historickými císařskými památkami a vydáme za Velkou čínskou zdí! A za to vděčíme čínskému prezidentovi. Vážně. Díky jeho návštěvě Šanghaje dětem zavřeli školu a my máme hned dva dny prázdnin navíc, které je třeba využít.

Více
JANA
JANA

Jana je prostě neskutečná ženská! Některé její historky jsou úplně stejně neskutečný a její realita občas prostě nezná hranic. Asi jsem Jáně nikdy neřekla, že mě zaujala už na první pohled, když jsme se před šestnácti lety potkaly na pískovišti. Taková energická veselá a hrozně zajímavá sousedka s miminkem v kočárku a dalším batoletem poblíž.

Více

Kategorie
Archiv
Instagram

Nejnovější fotografie najdete na mém Instagramu.

Instagram »