Blog / Aktuality 10 / 2019

Asijský deníček: CESTOU Z AVATARSKÝCH HOR 5/5
Asijský deníček: CESTOU Z AVATARSKÝCH HOR 5/5

Chceme ještě na vlastní oči vidět největší přehradu na světě, takže si dvě stě kilometrů zajedeme na sever. Rozporuplné dílo Tři soutěsky v našem pojetí ze břehu - nic moc. Z vrcholku chrámu o malinko lepší. Plavba lodí, na kterou už nezbýval čas, by asi byla zajímavější. Zato druhý den Xidi ve Žlutých horách ..

Více
Asijský deníček: TIANZE 4/5
Asijský deníček: TIANZE 4/5

Frontám jsme po včerejšku přivyklí, takže po půlhodinovém hledání parkovacího místa se v klidu poposouváme další dvě hodinky skrz několik kontrol až k rezervované lanovce… Čas si vesele krátíme vzájemnými portréty se spolupostávajícími. Rezervaci máme na desátou, takže už v poledne se nalodíme, tedy nalaníme, a vyveme vzhůru …

Více
Asijský deníček: SLENĚNÝ MOST s Velkým kaňonem a jezero BAOFENG  3/5
Asijský deníček: SLENĚNÝ MOST s Velkým kaňonem a jezero BAOFENG 3/5

Dnešní zážitky jsme si mohli odpustit, ale zase bychom nepoznali na vlastní kůži pravé čínské sightseeing a přišli o spoustu legrace a scén. Jak říkají dopravní značky: Glass Bridge a Grand Canyon je Scenic Area a my dodáváme - několikanásobná … Následuje zkrácená verze vyprávění tatínka:

Více
Asijský deníček: ZHANGJIAJIE 2/5
Asijský deníček: ZHANGJIAJIE 2/5

Lushan jsme pro přenocování nezvolili náhodně, nachází se totiž skoro přesně v polovině naší pouti, 683 km ze Šanghaje. Tady jsme zjistili, že Highway nutně nemusí znamenat jen dálnici, ale také vysoko položenou silnici, po které se čtyřicet kilometrů vlníme hodinu a půl.

Více

Kategorie
Archiv
Instagram

Nejnovější fotografie najdete na mém Instagramu.

Instagram »