Používáte zastaralý prohlížeč. Pro bezpečnější a rychlejší prohlížeč, aktualizujte zdarma ještě dnes.

Chcete si focení užít v pohodě?Čím déle fotím, tím více jsem přesvědčená, že za krásnou portrétní fotografií stojí spolupráce dvou stran. Té schované za objektivem i té vystavené před ním. Měly by se domluvit, spoléhat jedna na druhou a každá by měla splnit svou roli.
Chcete si focení užít v pohodě?

 

Nebudeme si nic nalhávat, většinou je veškerá organizace spojená s rodinnou návštěvou u fotografa na maminkách, i když výjimky samozřejmě potvrzují pravidlo. 

Takže, milí rodinní organizátoři, jdeme rovnou k tématu ...


Povíme si o pěti Pé:


1. Představa. Řekněte mi všechno. Jakou máte ideu, co byste chtěli, o nápadu, který chcete uskutečnit, o možnostech, jaké máte k dispozici. Doladíme spolu styl, vhodné místo, čas a další detaily.

 

2. Příprava. Pokud si dáte práci s výběrem ze šatníku, dohromady sladíte celou rodinu, barevně i stylově, druhý úkol máme splněn. Pamatujte, že většinou “méně je více” a “v jednoduchosti je krása”, jak by jistě podotkla teta Kateřina z mého oblíbeného Saturnina. Ale fotíme Vaše fotky a vy se v nich musíte cítit pohodlně a spokojeně. To je hlavní. Případně přibalte další varianty oblečení na převlečení, nějakou osobní “rekvizitu” nebo oblíbenou hračku. S chutí do toho, půl je hotovo!


3. Pohoda. Tím dalším je dorazit na focení nejen s kufrem, ale hlavně s dobrou náladou. Pokud nejedete podle harmonogramu, nevadí. Jen mi dejte vědět, většinou si neplánuji více focení po sobě, takže se nic strašného neděje. Žádný stres, hlavně v klidu :-) Po těch letech už si troufám tvrdit, že pohodová atmosféra je zásadní. Nemusíte se rozčilovat, když vaše dítko okamžitě nepózuje jako pro žurnál, neplní všechny naše pokyny a prosby okamžitě a na naše návrhy nereaguje, jak bychom si přáli. S tím se počítá, mám pro vás vyhrazen dostatek času, aby měly děti prostor pro svá “Teď ne”, abychom tatínkovi, který už se možná vidí někde jinde, taky daly na chvíli voraz.
Maminka nervózní není, protože četla tyto řádky :-) 


4. Pravé ořechové. Takže, když zjistíte, že to jde a ukážu vám pár záběrů na displeji, uvidíte, že se i ty poslední obavy rozptýlí. V naprosté většině všechny společně nakonec k spolupráci přesvědčíme a ta správná atmosféra pro tvoření se dostaví. Někdy je hned na začátku a nebo to může chvilku trvat, ale přijde vždycky. Občas je lepší zůstat stranou a nechat věci jen tak plynout a jindy vás zase popošoupnu instrukcemi a trošičku vám pomůžu se nasměrovat k tomu, co chceme. Přizpůsobíme se situaci, pokud něco nefunguje, najdeme něco dalšího, lepšího, využijeme nečekaných podmínek v náš propěch, až postupně objevíme ten váš Kouzelný moment…    

A když teď víte, jak to chodí, nehrozí vám rozčarování, když nám chvilku trvá, než máme hotovo …  


5. Předání. Ve výsledku budete třímat vaše jedinečné nezapomenutelné fotografie. Ale nejen ty. Přibalené dostanete také zážitky a vzpomínky, které se vám vybaví při pohledu do alba. Nebo na zeď v obýváku :-)


Pojďme společně vyprávět Váš příběh ...
Moc se na Vás a Vaše nápady těším! 


Autor: Martina Vlasáková

Chcete se dozvědět o přidání nových článků co nejdříve?
Sledujte mě na sociálních sítích:

1AN4A2004

1N4A1948

1N4A1950

1N4A1974

1N4A2031

1N4A2058

1N4A2108

1N4A2158

1N4A2244

1N4A2246cb

1N4A2269

1N4A2275

1N4A2310

1N4A2331

1N4A2363

1N4A2369

1N4A2386cb

1N4A2405

1N4A2421cb

z1N4A1897